2 Yaş Grubu

2 yaş; çocuğun ayrıştığı ve bağımsızlaştığı, artık ebeveyninin bedenine aitmiş gibi hissetmediği en kritik dönemdir. 2 yaş öncesinde anneye bağımlı bir bebekken, 2 yaş sonrasında özgür ve aktif bir çocuğa dönüşür.

Ayrışma çok önemli bir gelişim basamağıdır, 2 yaş çocuğu sadece anneden değil, bezden, memeden de bu dönemde ayrışır ve bireyleşme sürecine geçiş yapar. Ayrışma, terkedilme korkusunu da beraberinde getirir. Ayrışma ve bağımsızlaşma arasında çocuğun yaşadığı ambivalans duygu durumu çocuk kişiliğini oluşturma çabası olan krizleri doğurur: söylenenlerin tersini yapma, paylaşmakta zorlanma, duyguları yoğun yaşama gibi…

Bağımsızlaşmanın ve kişiliğinin temellerinin oluştuğu bu kritik dönemde ebeveyn, çocuğun bu davranışlarını gelişimin bir parçası olarak görür ve sağlıklı bir iletişimle zorlu durumları yönetebilirse çocuk özerkliğini kazanır.

Tino çocuk dilinin hakim olduğu bir dünya olarak bu dönemde çocukların özerkliğini geliştirecek ve korkularına şefkatle sarmalayacak uzmanlarla doludur. Bu dönemdeki çocuğun merak duygusu ve keşfetme ihtiyacını fazlası ile karşılayan program sayesinde 2 yaş Tino’larımız da güvenle büyürler.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Takipte Kalın

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed