Psikodrama Programı

Psikodrama 1889 yılında Moreno tarafından kurulmuş bir grup terapisi yöntemidir. Moreno çocuk oyunlarını izleyerek insandaki spontan gücü fark etmiş, yaratıcılığına izin verilen çocuğun eyleme geçişini ve kendini onarma halini görmüştür. Buradan hareketle psikodrama yöntemini keşfetmiştir. Geliştirildiği günden bu yana çocuğun içindeki gücün kaynak olduğu bu yöntem milyonlarca insanın yaşamını aydınlatmıştır.

Psikodrama çocuk, ergen, yetişkinlerde uygulama alanı bulan hem teröpatik anlamda hem gelişimsel anlamda hem de yöntemsel biçimde kullanılabilen bir grup terapisi tekniğidir. Psikodrama uygulamaları kişiye; sahneleme ve kendini dışardan görme, gerçek hayatta değiştiremediği şeyleri sahnede değiştirme şansı bulma, tetiklenmelerini fark etme ve dönüştürme, empati kurabilme, olaya farklı açılardan bakabilme şansı verir.

TİNO’da
• Çocuklar psikodrama atölyeleri ile kendilerini daha yakından tanımayı geliştirirler.
• Tüm eğitim kadrosu psikodrama yöntemi ile verilen eğitimlerle kendi iç çatışmalarını fark etmeyi ve duygusal düzenlemelerini sağlamayı geliştirirler. Kendini tanıyan, zorlanmalarını fark eden, destek almayı ve vermeyi bilen öğretmen çocuğa da çok önemli bir rol modeldir.
• Ebeveynler psikodrama yöntemi ile yapılan çemberlerle hem kendilerini hem ebeveynliklerini hem de içlerindeki çocuğu fark edip gelişler.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Takipte Kalın

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed