Oynadığın Kadar Öğren

Yıllardır yüzlerce çocuğun oyununa, acısına, zorlanmasına uzman olarak tanıklık ediyoruz. Aile ve çocuğa ulaşıyoruz ama okulların bizimle aynı dili konuşmamasından dolayı okul süreçlerinde tıkandığımız oluyor. Ve ailelerimizin bize sıklıkla sorduğu “peki hangi kreş?” Sorusuna gönül rahatlığı ile cevap veremiyoruz. Bundan hareketle Çocukları zor yaşam olaylarından, gelişimsel travmalardan korumaya, kurtarmaya gönül vermiş uzmanlar olarak elimizi taşın altına koyma kararı aldık. Çocuklar kendi değerlerini hissettikleri bir hayat sürsünler diye. Çocukların kalplerine özel dokunuşlarla dokunabilelim diye, ötelenmesinler, itilmesinler, koparılmasınlar, insan oldukları unutulmasın, başka bir şansları olsun diye görülmemiş, fark edilmemiş, duyulmamış parçalarımız oturdu ve bir hayal kurdu.

Tılsımlı bir dünya kuralım
İnciler kaplasın dört bir yanını
Neşeyle büyüsünler el ele
Oyunla dolsunlar günden güne
Ve Yıldızlı bir gecede TİNO doğdu…

TİNO çocuk dilinin konuşulduğu bir dünya. Bu dünyada çocukları tanımaya anlamaya başlayacaksınız. Davranışların altında yatan duygusal ihtiyaçları kavrayacaksınız. Bu dünyanın kapıları öğrenmek istemeyen herkese kapalı. Bu dünya öğrenmek gelişmek birlikte büyümek isteyen herkese sonuna kadar açık. Bu dünyada hiçbir çocuk etiketlenemez. Çocuğun tek bir etiketi vardır o da Çocuktur. Bu dünyada hiçbir çocuk zor duygusunda yalnız bırakılmaz, regüle edilir. Bu dünyada hiçbir çocuktan vazgeçilmez ötekine benzemiyor diye.  Bu dünyada çocuklar özgürdür ve diğerinin özgürlüğünü de görmeyi öğrenir. Bu dünyada çocuklara saygı duyulur, çünkü çocuklar da insandır. Bu dünyada Öncelik çocuk memnuniyetidir.

TİNO’da herkes yabancı dil olarak “çocuk dili” öğrenir. Çocuk dili evrenseldir. Bu dili öğrenen herkes; çocuğa her bakışında evrene baktığını bilir ve çocuğa o değeri verir.

Çocuk dili konuşulan dünyamıza ; TİNO’ya hoş geldiniz….

hep birlikte büyümeye hoş geldiniz…

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed